A SPAR Magyarország bicskei és üllői logisztikai központjaiban új, kétoldalas nyomtatási gyakorlatot vezettek be, amellyel már az első hónapban csaknem fél tonnával csökkent a papírfelhasználás. Az intézkedés éves szinten várhatóan 5,5 tonna megtakarítást eredményez. A vállalat emellett széles körű digitalizációs lépésekkel is mérsékli környezeti terhelését: megszűntek a papíralapú naplók és munkalapok, az online képzések pedig tovább csökkentik az adminisztrációs papírigényt. Már több üzletben használják az elektronikus polccímkéket, amelyek egyszerre növelik a hatékonyságot és a fenntarthatóságot. A SPAR célja, hogy a digitális és környezettudatos működésben élen járjon, és példát mutasson a hazai kiskereskedelem számára.