A koncesszió első két évének nyugalma után, a hulladékipart irányító magáncég 2025-ben ötödével kevesebbet fizetne a települési szállítóknak, ami előtt szakszövetségük értetlenül áll -írta meg az év végén a Népszava. A lap december eleji tudósítása szerint a siófoki, a nagykanizsai és a pécsi, helyhatósági hulladékszállító utasította vissza a köztük és a Mohu között lévő „régiókoordinátor”, a Kaposvári Hulladékgazdálkodási Nkft. 2025-re vonatkozó, csökkentett díjajánlatát. Közlésük szerint a régiókoordinátor az ajánlat visszautasítása esetére egy másik szakcég megbízását helyezte kilátásba. Az újság információi szerint Balassagyarmaton már meg is indult a váltás. Eközben több mint százan tüntettek szerda hajnalban Nagykanizsán amiatt, hogy a helyi önkormányzati cég helyett január elsejétől a MOHU döntése alapján a kaposvári cég látja el a térségben a szemétszállítási feladatokat, írja az ATV.
Nagykanizsától elrabolták ezt a tevékenységet. Nagykanizsa vagyonát semmizték ki néhány nap, néhány hét alatt egy teljesen tisztességtelen tárgyalási, illetve nem tárgyalási folyamat során. Bizonyos kaposvári fideszes érdekkörök meg akarták maguknak szerezni a nagykanizsai hulladékszállítást, és MOHU úgy tűnik ehhez asszisztált végig az elmúlt hónapok során
– mondta a 444-nek Horváth Jácint polgármester. A tüntetők megpróbálták megakadályozni, hogy a kaposvári cég megkezdhesse a munkát, elállták az induló kukásautók útját. Az első sofőr visszatolatott, később egy másik megpróbált lassan keresztülhajtani csoporton, de megállt, miután egy embert a földre lökött. Egy óra huzavona után végül a rendőrök kérésére nyitottak utat a tüntetők a kukásautóknak. A MOHU népszerűtlen intézkedéseiről a Pénzcentrum cikkezett még.
Frissítünk!
Menjetek haza! Ez a mi városunk!
– Ismét tüntetéssel indult a nap Kanizsán, írta meg hajnalban a Kanizsa Médiaház.
Folyamatosan fogunk jönni, hogy feltartsuk őket
– így fogalmazott a Netta-Pannonia egyik munkatársa a ma reggeli tüntetésen. A cég dolgozói és szimpatizánsaik útját állták az induló kukásautóknak és meg is dobálták azokat, végül a rendőrök felszólítására hagyták munkához látni a Kaposvári Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. munkásait.
(Via: P.Z.)