Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Népszerűtlen intézkedések – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


A koncesszió első két évének nyugalma után, a hulladékipart irányító magáncég 2025-ben ötödével kevesebbet fizetne a települési szállítóknak, ami előtt szakszövetségük értetlenül áll -írta meg az év végén a Népszava. A lap december eleji tudósítása szerint a siófoki, a nagykanizsai és a pécsi, helyhatósági hulladékszállító utasította vissza a köztük és a Mohu között lévő „régiókoordinátor”, a Kaposvári Hulladékgazdálkodási Nkft. 2025-re vonatkozó, csökkentett díjajánlatát. Közlésük szerint a régiókoordinátor az ajánlat visszautasítása esetére egy másik szakcég megbízását helyezte kilátásba. Az újság információi szerint Balassagyarmaton már meg is indult a váltás. Eközben több mint százan tüntettek szerda hajnalban Nagykanizsán amiatt, hogy a helyi önkormányzati cég helyett január elsejétől a MOHU döntése alapján a kaposvári cég látja el a térségben a szemétszállítási feladatokat, írja az ATV.

Nagykanizsától elrabolták ezt a tevékenységet. Nagykanizsa vagyonát semmizték ki néhány nap, néhány hét alatt egy teljesen tisztességtelen tárgyalási, illetve nem tárgyalási folyamat során. Bizonyos kaposvári fideszes érdekkörök meg akarták maguknak szerezni a nagykanizsai hulladékszállítást, és MOHU úgy tűnik ehhez asszisztált végig az elmúlt hónapok során

– mondta a 444-nek Horváth Jácint polgármester. A tüntetők megpróbálták megakadályozni, hogy a kaposvári cég megkezdhesse a munkát, elállták az induló kukásautók útját. Az első sofőr visszatolatott, később egy másik megpróbált lassan keresztülhajtani csoporton, de megállt, miután egy embert a földre lökött. Egy óra huzavona után végül a rendőrök kérésére nyitottak utat a tüntetők a kukásautóknak. A MOHU népszerűtlen intézkedéseiről a Pénzcentrum cikkezett még.

Frissítünk!

Menjetek haza! Ez a mi városunk!

– Ismét tüntetéssel indult a nap Kanizsán, írta meg hajnalban a Kanizsa Médiaház.

Folyamatosan fogunk jönni, hogy feltartsuk őket

– így fogalmazott a Netta-Pannonia egyik munkatársa a ma reggeli tüntetésen. A cég dolgozói és szimpatizánsaik útját állták az induló kukásautóknak és meg is dobálták azokat, végül a rendőrök felszólítására hagyták munkához látni a Kaposvári Hulladékgazdálkodási Nonprofit Kft. munkásait.

(Via: P.Z.)