Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Nem Nagykanizsa, hanem a MOHU nyerte a szemétháborút | Dél-kom Intranet


Sok településen új kukáscégek szállítják el idéntől a szemetet, miután a MOHU ejtette az eddigi szolgáltatókat. A nagyrészt önkormányzati tulajdonban lévő cégek árat emeltek volna megugró költségeik fedezésére, a MOHU azonban a tavalyi árak mintegy húszszázalékos csökkentésére tett ajánlatot, amivel veszteséges üzemeltetésre kényszerítette a köztulajdonban lévő szolgáltatókat. Ezt sok önkormányzat visszautasította, Nagykanizsa viszont végül elfogadta a MOHU nyomott árát. A Szabad Európa tegnapi kiadása hosszú összefoglalót adott a kialakult helyzetről  Horváth Jácint, Nagykanizsa polgármestere titoktartási kötelezettségére hivatkozva nem akart konkrét összeget mondani, de elismerte, hogy az eredeti ajánlathoz hasonló áron szerződtek le a MOHU-val, pontosabban annak régiókoordinátorával.

Szeretnénk ezt az évet kihúzni valahogy, és megnézni, hogy jövőre milyen áron sikerül leszerződni a MOHU-val

– mondta a lapnak. Hozzátette, hogy az önkormányzatnak hosszú távon nem szabad benne maradnia veszteséges üzletben.

(Via: V.E.)