Sok településen új kukáscégek szállítják el idéntől a szemetet, miután a MOHU ejtette az eddigi szolgáltatókat. A nagyrészt önkormányzati tulajdonban lévő cégek árat emeltek volna megugró költségeik fedezésére, a MOHU azonban a tavalyi árak mintegy húszszázalékos csökkentésére tett ajánlatot, amivel veszteséges üzemeltetésre kényszerítette a köztulajdonban lévő szolgáltatókat. Ezt sok önkormányzat visszautasította, Nagykanizsa viszont végül elfogadta a MOHU nyomott árát. A Szabad Európa tegnapi kiadása hosszú összefoglalót adott a kialakult helyzetről Horváth Jácint, Nagykanizsa polgármestere titoktartási kötelezettségére hivatkozva nem akart konkrét összeget mondani, de elismerte, hogy az eredeti ajánlathoz hasonló áron szerződtek le a MOHU-val, pontosabban annak régiókoordinátorával.
Szeretnénk ezt az évet kihúzni valahogy, és megnézni, hogy jövőre milyen áron sikerül leszerződni a MOHU-val
– mondta a lapnak. Hozzátette, hogy az önkormányzatnak hosszú távon nem szabad benne maradnia veszteséges üzletben.
(Via: V.E.)