Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Nem fizetnek a szemétdíjat, máshova hordják koszukat | Dél-kom Intranet


Bóka Máté Ciprián hívja föl a figyelmet ma reggel az Új Dunántúli Napló és a Bama felületein arra a jelenségre, hogy Pécs egyes házainak a lakói nem fizetnek a szemétszállítási díjat, a szemetüket egyszerűen elviszik a társasházak előtt lévő kukákhoz. Ám a hulladék elszállítása nem csak a szolgáltató kötelezettsége – hangsúlyozza Ciprián. A lapnak név nélkül nyilatkozó kollégánk az újságíró kérdésére igyekezett tudatosítani: a jogszabályok alapján a hulladékgazdálkodási közszolgáltatási igénybevétele minden ingatlanhasználó részére kötelező.

A közszolgáltatási jogviszony abban az esetben is létrejön, ha a bejelentési kötelezettségnek nem tesznek eleget

– emelte ki kollégánk. Ha az ingatlanhasználó elmulasztja a bejelentési kötelezettségét, a díjfizetési kötelezettség az ingatlan használatára vonatkozó jogosultság megszerzésének alapjául szolgáló tulajdonjog vagy vagyonkezelői jog ingatlan-nyilvántartási bejegyzésének napjával keletkezik – jelezte munkatársunk. Ezt pedig azt is jelenti, hogyha nem fizetnek a szolgáltatásért évekig, akkor akár egyszerre nagyon durva összeget is kifizethetnek.