Véleménycikket pubikált a tegnapi Népszavában Marnitz István. Az írás a budapesti lomtalanítási gyakorlat januártól bekövetkezett változását, és annak szociális vonatkozásait kommentálja. Legfontosabb megállapítása szerint
Amiként a visszaváltás a guberáló nincsteleneket hozta helyzetbe, a lomtalanítás-talanítás kapcsán is felmerül egy eddig elsunnyogott, politikailag korrekten kevéssé kezelhető, mélyszegénységi kérdés: a fővárosban bekövetkezett változással ugyanis éppenséggel az eddig a lomizásból élőket iktatja ki.