A MOHU idén ősszel országos roadshow-t indít, melynek célja, hogy játékos, családi programokon keresztül mutassa be: a hulladék nem szemét, hanem értékes erőforrás. A „MOHU Családi Fesztivál” keretében tizenegy város hulladékudvarában várják az érdeklődőket. A rendezvényen a látogatók ajándékokat kaphatnak a leadott hulladékokért, miközben interaktív feladatok, kvízek, kézműves foglalkozások és fotófalak segítségével ismerkedhetnek meg az újrahasznosítás folyamatával. A kezdeményezés célja, hogy megváltoztassa a hulladékudvarokról alkotott képet, és hangsúlyozza azok szerepét a körforgásos gazdaságban. A MOHU hosszú távú célkitűzése szerint Magyarországnak 2035-re el kell érnie, hogy a keletkező hulladék 65 százaléka újrahasznosuljon, és legfeljebb 10 százalék kerüljön lerakóba – ebben kulcsszerepet játszanak a hulladékudvarok és a lakosság tudatos részvétele.