Az a pénz, amiből megveszi a Budapesti Közművek (BKM) a telket, az a hulladékkoncesszió bevételeiből van, mert ott volt egy egyszeri bevétel a hulladékhasznosító mű átruházásából, ami 33 milliárd forint, ezt használja erre a város, és ezt a közgyűlési döntés is tartalmazza
– mondta pénteken Vitézy Dávid az Indexnek.

A MOHU nem hagyta szó nélkül a politikus nyilatkozatát, szombaton cáfolta állításait.
Vitézy Dávid vélhetően nem ismer minden részletet a MOHU és a főváros szerződéseiről, ezért a tisztánlátás érdekében tájékoztatást adnak
– írják. Szerintük a MOHU összesen 39 milliárd forintot fizetett a BKM-nek a MOHU 50 százalékáért és annak működtetéséért. Az összegből 17 milliárd forintot a BKM csak a közös tulajdonú MOHU fejlesztésére költhet. Ezt az összeget letéti számlán kell tartani, másra fordítani nem lehet – állították a HVG-nek.