Úgy érzi, saját hibáján kívül lehetetlen helyzetbe került a Telex egy olvasója a MOHU szerinte életszerűtlen szabályzata miatt, ami nullás fogyasztást ír elő a szemétszállítási díj szüneteltetéséhez. Ez a kitétel elméletben rengeteg ingatlantulajdonost azzal fenyeget, hogy nem, vagy alig használt lakása és háza után is ki kell fizetnie a szemétszállítási díjat. A lap rácsodálkozása az sokévtizedes gyakorlatra az újság ma déli kiadásában olvasható.