Az országban egyedülálló a dunakeszi szemétszállítási rendszer, a Dunakeszi Közüzemi Nonprofit Kft. háztól viszi el a kommunális, szelektív és zöldhulladék mellett a sittet és a lomot is. Emellett a dunakeszi lakosoknak a speciális lakossági hulladékgyűjtő ponton nyitvatartási időben térítésmentesen van lehetőségük leadni az elektronikai és veszélyes hulladékokat. Az idei évtől már a nem használt ruhaneműket is. Az érdekes kezdeményezésről a város hírportálja,a hangzatos nevű Dunakeszi Post számolt be.
