A VI. Bodrogi PET Kupával véget ért a 2025-ös folyótisztító versenysorozat, amely során a több mint 900 résztvevő összesen több mint 29 tonna ártéri hulladékot gyűjtött össze. Az idei évben nem érkezett nagyobb árhullám a Tiszán, így főként régebb óta lerakódott, nehezen hozzáférhető hulladékot – például autóalkatrészeket és háztartási gépeket – távolítottak el a petkalózok. A Bodrog továbbra is az egyik legszennyezettebb hazai folyó, ennek ellenére a 160 résztvevő az esős időjárás dacára is kitartóan dolgozott: a 6 csapat összesen 7,7 tonna szemetet gyűjtött, amelynek több, mint fele újrahasznosításra kerül.