A telex.hu beszámolója szerint a szerdai munkabeszüntetést követően a MOHU Budapest vezetése tárgyalásokba kezdett a szakszervezetekkel.
A MOHU közleményének főbb pontjai:
- elnézést kértek az ügyfelektől az előre be nem jelentett sztrájk miatt,
- céljuk a helyzet mielőbbi tisztázása és a szolgáltatás helyreállítása,
- a munkabeszüntetést “jogellenesnek” tartják, mivel a vállalat szerint már van egy 2025-re szóló bérmegállapodás,
- arra kérték a dolgozókat, hogy haladéktalanul vegyék fel a munkát,
- a szakszervezeteket partnerségre és további együttműködésre hívták fel.
A munkavállalók hiányos felszerelésre (tisztasági csomag, munkaruha, bakancs) és a járművek állapotára panaszkodtak. A sztrájk több telephelyet érintett, köztük az Ecseri úti bázist, a rákospalotai égetőt és a II. kerületi telepet.