2023-ról 2024-re jelentősen nőtt a lakosság által leadott textilhulladék mennyisége – mondta a Pénzcentrumnak Plánder Norbert, a MOHU termék és anyagáram vezetője. A begyűjtött hulladék döntő többsége újrahasznosításra vagy energetikai felhasználásra kerül, a fennmaradó rész hulladéklerakóba jut. A szakember szerint a gyűjtőkonténerek száma folyamatosan növekszik, 2027-re pedig elérheti a hatezret. Az Európai Unió 2025-től kötelezővé tette a textilhulladék szelektív gyűjtését, Magyarországon pedig az EPR-rendszer finanszírozza a hulladékkezelést.
Ugyanerről a témáról ír roppant zavaros cikket Tóth Gábor a Bama felületén. A Mohu YouTube videó segítségével is reklámozza a lehetőséget, és bíztat a ruha REpontok használatára.