A Veolia Csoporthoz tartozó Pannon Hőerőmű Zrt. idén ismét új életet ad az ünnepek után utcára dobott karácsonyfáknak. A pécsi hulladékgazdálkodásért felelős Biokom Nonprofit Kft. megkezdte a feleslegessé vált és utcára került karácsonyfák begyűjtését, amelyek a pécsi biomassza-erőműbe kerülve megújuló energiaként szolgálhatják tovább a pécsi otthonokat és intézményeket – írta meg a Pécsi Napilap. A szerző rámutat: több éve bevett gyakorlat, hogy a Biokom Nonprofit Kft. munkatársai által begyűjtött karácsonyfák a pécsi biomassza erőműben kelnek új életre. Az újrahasznosítás szempontjából nagyon fontos, hogy a fák díszektől, talpazattól és egyéb rögzítő elemektől megtisztított állapotban kerüljenek kihelyezésre az utcára.
Érdekes, hogy a hír forrásaként a lap a fővárost jelöli meg, és különös a kifejezés is: új életet ad az utcára dobott karácsonyfáknak. Az új élet ezek szerint a teljes megsemmisítést jelenti…