Májustól akár 2 milliárd forintos környezetvédelmi bírság is kiszabható a szabályokat megszegő nagyvállalatokra – jelentette be Raisz Anikó államtitkár. A cél, hogy a cégek ne kalkuláljanak be előre bírságokat, hanem valóban felelősen működjenek. A hatóságok a bírság összegénél figyelembe vehetik a szennyezés mértékét, időtartamát, vagy ismétlődését. Bevezették a kiemelt szabálysértők listáját is, akik két évig nem kaphatnak állami támogatást. A magánszemélyeknél is nőtt a bírságok összege, az illegális hulladéklerakásért pedig helyszíni bírság is járhat.