Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Indulhat az újfajta lomtalanítás Budapesten – hírösszefoglalónk | Dél-kom Intranet


Miközben egy minisztériumi sajtóközlemény további egyeztetésekről ír a Budapesten bevezetendő lomtalanítási rendről, a Szabad Európa információi szerint a kérdés eldőlt: a MOHU a tiltakozások ellenére már az új módszer szerint lomtalanít. Ez praktikusan azt jelenti, hogy a társaság kerületenként három gyűjtőpontot jelöl ki, ahol három napig lehet leadni a lomokat – köztük a veszélyes hulladékot, amelyet idáig elvileg nem lehetett csak úgy az utcára tenni lomtalanításkor.

A fővárosi lomtalanítás 60 éves gyakorlatát felváltó kontrollált, gyűjtőpontos rendszer az illegális hulladéklerakás és a rendezetlen szeméthalmok problémáját hivatott megszüntetni – derült ki az Index körképéből. Markó Csaba hulladékgazdálkodási szakértő, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének szakmai tanácsadója szerint az új rendszer lehetőséget ad az újrahasználható tárgyak és szelektív hulladék begyűjtésére, miközben minimalizálja a veszélyes hulladék környezeti kockázatait. Bereczky Gábor, a Védegylet főtitkárhelyettese hangsúlyozta, hogy az új koncepcióval a lomizás visszaszorulhat, és a tiszta városkép elérése a társadalmi szemléletformálás hosszú távú eredménye lehet. Az új rendszer sikere azonban a lakosság együttműködésén és a fenntarthatósági célok iránti elköteleződésén múlik – állapítja meg a lap.

Lantos Csaba energiaügyi miniszter, Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportjának vezetője és Világi Oszkár, a Mol csoport vezérigazgató-helyettese sajtótájékoztatót tart a fővárosban bevezetendő új lomtalanítási rendszerről ma délelőtt 10 órától – írta meg a Világgazdaság. Megfigyelők szerint a tájékoztatón általános összefoglalót hallhatnak majd a jelenlévők az új rendszerről. Új, nagy horderejű bejelentés nem várható, de a fejleményekről a Dél_kom Sajtófigyelő természetesen beszámol majd.