Miközben egy minisztériumi sajtóközlemény további egyeztetésekről ír a Budapesten bevezetendő lomtalanítási rendről, a Szabad Európa információi szerint a kérdés eldőlt: a MOHU a tiltakozások ellenére már az új módszer szerint lomtalanít. Ez praktikusan azt jelenti, hogy a társaság kerületenként három gyűjtőpontot jelöl ki, ahol három napig lehet leadni a lomokat – köztük a veszélyes hulladékot, amelyet idáig elvileg nem lehetett csak úgy az utcára tenni lomtalanításkor.
A fővárosi lomtalanítás 60 éves gyakorlatát felváltó kontrollált, gyűjtőpontos rendszer az illegális hulladéklerakás és a rendezetlen szeméthalmok problémáját hivatott megszüntetni – derült ki az Index körképéből. Markó Csaba hulladékgazdálkodási szakértő, a Környezetvédelmi Szolgáltatók és Gyártók Szövetségének szakmai tanácsadója szerint az új rendszer lehetőséget ad az újrahasználható tárgyak és szelektív hulladék begyűjtésére, miközben minimalizálja a veszélyes hulladék környezeti kockázatait. Bereczky Gábor, a Védegylet főtitkárhelyettese hangsúlyozta, hogy az új koncepcióval a lomizás visszaszorulhat, és a tiszta városkép elérése a társadalmi szemléletformálás hosszú távú eredménye lehet. Az új rendszer sikere azonban a lakosság együttműködésén és a fenntarthatósági célok iránti elköteleződésén múlik – állapítja meg a lap.
Lantos Csaba energiaügyi miniszter, Szentkirályi Alexandra, a Fidesz-KDNP fővárosi képviselőcsoportjának vezetője és Világi Oszkár, a Mol csoport vezérigazgató-helyettese sajtótájékoztatót tart a fővárosban bevezetendő új lomtalanítási rendszerről ma délelőtt 10 órától – írta meg a Világgazdaság. Megfigyelők szerint a tájékoztatón általános összefoglalót hallhatnak majd a jelenlévők az új rendszerről. Új, nagy horderejű bejelentés nem várható, de a fejleményekről a Dél_kom Sajtófigyelő természetesen beszámol majd.