A VI. Tisza-tavi PET Kupán a résztvevők több mint 10 tonna hulladékot gyűjtöttek össze, ami rekordnak számít az esemény történetében. A versenyen 15 csapat és 40 önkéntes vett részt, a Tiszafüred–Tiszaderzs közötti útvonalon. Bár előzetesen nem számítottak ilyen nagy mennyiségű hulladékra, a nehezen elérhető nádasok és szigetek mégis rengeteg szemetet rejtettek.A verseny június 12-én hajóépítéssel kezdődött, a résztvevőket Raisz Anikó államtitkár is köszöntötte és csatlakozott a szemétszedéshez. A szakemberek szerint a nagyobb mennyiséget a pontosabb mérés és a megnövekedett üvegpalack-mennyiség is magyarázhatja. A versenyt a Siemens Energy csapata nyerte, második lett a Csakazértis, harmadik pedig a Viresol-KALL csapata.