Idén ősszel 8. alkalommal indult el a használt mobiltelefonok visszagyűjtését szolgáló „Passzold vissza, Tesó!” akció, amelyet a Jane Goodall Intézet és a KÖVET Egyesület szervez. A mobilok előállításához szükséges koltán bányászata Afrikában pusztítja a gorillák és csimpánzok élőhelyét, így a kampány célja a használt készülékek újrahasznosítása, csökkentve ezzel a környezeti és ökológiai terheket. 2018 óta kb. 9 tonna használt mobil gyűlt össze, jelenleg pedig 80 aktív gyűjtőpont működik országszerte. A kampány idei célja: 12 ezer telefon visszagyűjtése.
Hogyan működik?
- Bárki létrehozhat gyűjtőpontot munkahelyen, iskolában vagy közösségben.
- Az összegyűjtött eszközöket (mobil, GPS, tablet és tartozékok) a Gorillapont.hu, majd a Goldwater Recycling Kft. és Inter-Metal Recycling Kft. veszi át feldolgozásra.
- Az aktuális gyűjtőpontok a janegoodall.hu térképén találhatók. (Jelenleg legközelebb hozzánk Kaposváron, a Takáts Gyula Könyvtárban található ilyen gyűjtőpont.)
A kampány őszi szakasza: szeptember 24. – november 22.