A Telex 2025. április 13-i cikke szerint a MOHU (Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.) frissítette álláspontját a pizzásdobozok szelektív gyűjtésével kapcsolatban. Korábban a zsíros, szennyezett papírokat – például a pizzásdobozokat – nem javasolták a papírhulladék közé dobni. Most azonban a MOHU Budapest közölte, hogy a kevésbé szennyezett, üres pizzásdobozokat be lehet dobni a szelektív papírgyűjtőbe, mivel a rendszer képes azokat feldolgozni. Fontos megjegyezni, hogy a teljesen zsíros, ételmaradékos dobozokat továbbra sem szabad a szelektív kukába helyezni.
Mi is frissítettük a szelektív hulladékgyűjtési útmutatónkat a weboldalunkon, hogy naprakész információval segítsük a helyes hulladékkezelést.