kuka ürítésekor a hamu a kis mennyiséget meghaladó mértékben szálló porként jelentkezhet, ami veszélyezteti dolgozók egészségét, ezen felül a forró hamu rendkívül tűzveszélyes a hulladékgyűjtő autóba kerülve.Éppen ezért, ha a Dél-Kom munkatársa a gyűjtés során nem megfelelően kihelyezett hamut észlel az edényzetben, az ürítést megtagadhatja – írja az Új Dunántúli Napló és a Bama. Wlad Kata cikkében a bólyi önkormányzat tájékoztatóját idézi: hamut csak kihűlt állapotban és bezsákolva, összekötve lehet kommunális gyűjtőedénybe helyezni.