A karácsonyi időszakot követően, január 7. napjától, a közszolgáltatást végző Dél-Kom Nonprofit Kft. megkezdi a feleslegessé vált fenyőfák begyűjtését. A gyűjtés január 31-ig az egyes településekhez, utcákhoz tartozó kommunális hulladékszállítási napokon, kapacitástól függően történik – olvasható a PécsMa hasábjain. A lap – társaságunk vonatkozó közleményéből merítve – a karácsonyfák otthoni újrahasznosításához is ad tippeket.