A Sensoneo 2025-ös globális hulladékindexe 38 ország hulladékgazdálkodási hatékonyságát vizsgálja, kiemelve a világ legnagyobb hulladékszennyezőit. Japán, Dél-Korea és Észtország a legjobban teljesítő országok, míg Izrael, Chile és az Egyesült Államok az utolsók között szerepelnek. Magyarország pozíciója jelentősen romlott, a 2019-es 16. helyről a 25. helyre esett vissza a növekvő hulladékmennyiség és a stagnáló újrahasznosítás miatt. A tanulmány szerint Észak-Amerikában különösen magas a hulladéktermelés és a lerakás aránya – az Egyesült Államokban például az egy főre jutó 951 kg hulladék közel fele hulladéklerakóba kerül. Kalifornia és Florida a legnagyobb termelők, míg Alaszka és Rhode Island a legkevésbé pazarlók közé tartoznak. Ausztria vezet az újrahasznosításban, míg Izraelben a legnagyobb a hulladéklerakás aránya. A hulladék mennyisége leginkább Új-Zélandon, Finnországban és Izlandon csökkent. Bár a hulladékégetés környezetbarátabb a lerakásnál, 12 országban még mindig a hulladék több mint fele lerakókba kerül. Svájc az egyetlen ország, ahol ez a mennyiség nulla.