A Magyar Nemzet cikke szerint a Mohu több, a hulladékgazdálkodással kapcsolatos álhírt cáfolt, hangsúlyozva, hogy a szemétszállítás szabályai többségében nem változtak, hanem országosan egységesedtek. A társaság kiemelte: ha egy kukát nem ürítenek ki, annak oka van, jellemzően a súlykorlátozás túllépése, a fedél le nem zárása, vagy a nem megfelelő hulladék elhelyezése. A Mohu emlékeztetett arra is, hogy az építési-bontási hulladék, az elektromos és elektronikai eszközök, a veszélyes hulladék és az állati tetemek továbbra sem helyezhetők el a kommunális vagy szelektív kukákban. Az újrahasznosítás érdekében a papír-, műanyag-, fém- és üveghulladékot a kijelölt szelektív gyűjtőkbe kell dobni. Valódi újdonságként a mobil hulladékudvar bevezetését jelentették be: ez egy járműkonvoj, amely meghatározott időpontokban és helyszíneken biztosítja a hulladék átvételét, így a lakosok számára a leadási pont gyakorlatilag „házhoz jön”.