Az Energiaügyi Minisztérium közleményben cáfolta a korábban megjelent híreket, melyek szerint változna a hulladékszállítás és a lomtalanítás rendszere. A tárca hangsúlyozta: a kommunális hulladék elszállítása továbbra is kötelező, a 2015 óta hatályos jogszabályok érvényben maradnak, és a koncessziós társaság, a MOL leányvállalata, a MOHU nem jogosult bírság kiszabására. Csak rendkívül indokolt esetben – például ha építési törmelék kerül a kukába – szünetelhet a szállítás. A minisztérium szerint a lakosság és az önkormányzatok számára nem várható olyan változás, amely zavart okozna a mindennapokban. A MOHU megerősítette: a szemétszállítás gyakorlata és díjazása változatlan, a korábban is érvényben lévő súlykorláti és egyéb szabályok az ÁSZF részei. Újdonságként csak az építési-bontási hulladék beszállításának szabályozása, valamint a mobil hulladékgyűjtő udvar fogalmának bevezetése jelent meg.