Notice: Function _load_textdomain_just_in_time was called incorrectly. Translation loading for the wp-toolbelt domain was triggered too early. This is usually an indicator for some code in the plugin or theme running too early. Translations should be loaded at the init action or later. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 6.7.0.) in /var/www/clients/client1/web84/web/wp-includes/functions.php on line 6121
Eltűnnek a legkevésbé szennyező csomagolások a Mohu-féle rendszerben? | Dél-kom Intranet


Indulása óta rengeteget foglalkozik a sajtó az italcsomagolások visszaváltási rendszerével, amelynek célja, hogy a műanyag, üveg- és fémpalackok, dobozok minél nagyobb részét lehessen anyagában újrahasznosítani. Van azonban egy olyan módszer is, amellyel legalább ennyire hatékonyan lehetne a szemét mennyiségét csökkenteni, lassan mégis teljesen eltűnik a szemünk elől: az újratölthető üvegek, szakszóval a többutas csomagolás használata – hívja föl a figyelmet ma reggeli kiadásában a G7.

A visszagyűjtött mennyiség növekedése első látásra jó hír, akkor már azonban kevésbé, ha közben a teljes hulladékmennyiség is nő, és a legkörnyezetszennyezőbb csomagolásokat használják. A Mohu, a kormány és a piaci szereplők is leggyakrabban a PET-palackok újrahasznosításáról beszélnek, miközben ez alapvetően rossz gondolat a fenntarthatóság szempontjából. A PET ugyanis csak nagyon nagy jóindulattal mondható körforgásos terméknek: az új italcsomagolások csak kisebb részben készülnek begyűjtött használt italcsomagolásból, a többség kőolajból készül továbbra is. A Zero Waste Europe szakmai anyaga részletesen ír ennek okairól, és ezek közül csak az egyik, hogy a palackok egy részét nem gyűjtik vissza.

A témában további olvasnivalót találhatni a HVG ma délelőtti kiadásában.