Az EU célja, hogy egységesítse a csomagolások és hulladéktárolók címkézését, ezzel megkönnyítve a hulladék szétválasztását és növelve az újrahasznosítás arányát. A 2025. február 11-én hatályba lépett új rendelet értelmében minden tagállamnak 2028-ig láthatóan és tartósan kell jelölni a gyűjtőedényeket, a költségeket pedig a gyártók viselik. Az EU Bizottsága jelenleg vizsgálja, hogy saját rendszert dolgozzon ki, vagy a már bevált skandináv piktogramrendszert vegye át, amely már több országban sikeres. A döntés 2026 augusztusára várható. A skandináv rendszer előnyei közé tartozik a rugalmasság, az ingyenes hozzáférhetőség és a már bizonyított hatékonyság.