A Continental ContiTech üzletága szabadalmi csomag megszerzésével és egy új kísérleti üzem beindításával olyan technológiát vezet be, amely ipari szinten teszi lehetővé a gumihulladék újrahasznosítását. A pirolízis során a gumit termikusan bontják, ennek eredményeként többek között kiváló minőségű olaj keletkezik, amely a fosszilis nyersolajat helyettesítheti új gumi- és műanyagtermékek gyártásában. Az eddig legnagyobb kihívást jelentő komplex gumikeverékek – például élelmiszeripari tömlők vagy fém-gumi elemek – így a jövőben visszavezethetők lehetnek a körforgásos gazdaságba. A technológia a fenntartható ipari folyamatok felé tett fontos lépés, amely a ContiTech innovációs erejét és elkötelezettségét is hangsúlyozza.