Birminghamben, Nagy-Britannia második legnagyobb városában közegészségügyi válság fenyeget a szemétszállítók sztrájkja miatt. A munkabeszüntetés oka a munkahelyek, bérek és munkakörülmények miatti vita a városi tanács és az Unite szakszervezet között. A városban szeméthegyek alakultak ki, amelyekhez patkányok és elhagyott bútorok is társulnak. A tanács és az Unite közti konfliktus politikai feszültséget is kelt, mivel az Unite korábban támogatta a Munkáspártot, amely a városi tanácsban többségben van. A sztrájk és a hulladékfelhalmozódás következményeként aggályok merültek fel a közegészségügyi helyzettel kapcsolatban. A tanács a pénzügyi nehézségei miatt megszorításokat vezetett be, míg az Unite szerint ez munkahelyek megszűnéséhez és fizetéscsökkenéshez vezetett. Március végéig 17 000 tonna hulladék maradt az utcákon.