Spanyolországban újabb termékcsoportra, a húsok csomagolására terjesztik ki a betétdíjas visszaváltási rendszert: a vásárlók 0,45 eurót fizetnek tálcánként, és 0,50 eurót kapnak vissza visszaváltás esetén. A tesztprogram célja az egyszer használatos csomagolások csökkentése, és 57 üzletben indult Katalóniában.