Átfogó körképet adott az “sógorok” hulladékiparáról tegnap esti kiadásában a hazai szakportál, a Don’t waste it. Eszerint az osztrák hulladék- és erőforrás-gazdálkodási ágazat évente mintegy 74 millió tonna hulladékot gyűjt, válogat és hasznosít 3500 létesítményben. A hulladékipar átlagon felüli ütemben növekszik, a bevételek 10 éves összehasonlításban 80 százalékkal nőttek. Az osztrák hulladékgazdálkodási iparág 2024-ben közel 20 milliárd euró gazdasági teljesítményt ért el. A bőséges forrásanyagra hivatkozó, elemző szakcikk teljes infografikája német nyelven ide kattintva érhető el.
