A GYHG Nonprofit Kft. és az Italos Karton Egyesülés közös kampányt indított Győrben és térségében az italos kartonok (pl. tejes- és gyümölcsleves dobozok) szelektív gyűjtésének ösztönzésére. A házhoz menő rendszer kényelmesebb megoldást kínál a lakosságnak, ugyanakkor a gyűjtési arány növeléséhez fontos az aktív részvétel. A program része plakátkampány, kérdőíves felmérés, iskolai foglalkozások és lakossági rendezvények is. Az italos kartonok Győrben a sárga kukába, vidéken a sárga gyűjtőzsákba helyezhetők. A begyűjtött hulladék a Sashegyi Hulladékkezelő Központba kerül, ahol válogatás után újrahasznosítható másodnyersanyaggá válik.