Az osztrák kormány célja, hogy megszüntesse az újrahasznosított (másodlagos) nyersanyagok hátrányát az elsődleges nyersanyagokkal szemben. A 2024-es kormányprogram és a Steyrben tartott iparági találkozó alapján több intézkedést is terveznek: adminisztratív akadályok csökkentését, elavult szabályozások reformját és tisztességes piaci feltételek kialakítását. Az osztrák hulladék- és nyersanyagipar évente 74 millió tonna hulladékot hasznosít újra, ebből 20 millió tonna másodlagos nyersanyag keletkezik. A cél, hogy 2030-ra 18%-ra nőjön a gazdasági körforgásban maradó anyagok aránya, ezáltal csökkentve az erőforrás-felhasználást és a CO₂-kibocsátást. A szakértők szerint e lépések Ausztria fenntartható versenyképességét is erősítik, miközben hozzájárulnak az EU-s szinten is hatékonyabb újrahasznosítási piac kialakításához.