A palackvisszaváltás hónapok óta működik, azonban sokan nincsenek tisztában azzal, hogy az így szerzett pénz bevételnek minősül. Felmerül a kérdés, hogy kell-e utána adózni? A BAON ma megjelent oknyomózó cikke szerint
- a magánszemélynek a forgalmazó által készpénzben vagy banki átutalással kifizetett visszaváltási díj,
- az automata visszaváltó berendezés által kibocsátott utalvány formájában juttatott visszaváltási díj,
- az olyan módon juttatott visszaváltási díj, amelyről a magánszemély a visszaváltáskor más javára rendelkezik, vagyis jótékony célra ajánl fel,
a magánszemély adómentes bevételének számít. A magánszemélynek akkor sem keletkezik adóköteles jövedelme, ha a kötelező visszaváltási díjas terméket a magánszemély vásárolja meg kifizetőnek, a kifizető nevére kiállított számla ellenében, és a kifizető a visszaváltási díjat is magában foglaló ellenérték teljes összegét megtéríti a magánszemélynek, illetve a visszaváltási díjat nem térítteti meg a magánszeméllyel, vagyis a visszaváltási díjat átengedi neki – írja a lap.
A BAMA is megkapta a MediaWorks központi anyagát, és azt némileg átszerkesztve, nehezebben érthetővé téve meg is jelentette.