De gondolt -e valaki arra, hogy a cinkék, vörösbegyek és más énekesmadarak ugyanúgy elkötöznek félelmükben városunk héjaröptetéssel megtisztított területeiről, mint a varjak?!
– mennydörgi Wald. Majd iránymutatást ad:
Más megoldást kell utóbbiak ritkítására találni, még ha az esetleg kevésbé kíméletes is lesz.
De hogy miben is állna ez a más megoldás, azt talán sosem tudjuk meg.
Márpedig a tétel negációja még nem konklúzió.
És a varjú-téma gyűrűzik tovább.
A héja bevetése mellett a varjúfészkek eltávolítására is nagyobb hangsúlyt kellene fektetni. Mert például a Nagy Imre úti körforgalomnál a fákat teljesen ellepik a varjak, ürülékük fertőzések forrása lehet
– hangsúlyozza ugyancsak a mai lapszámban a BAMA egy másik, Wald Kata nevű olvasója.