A MOHU bemutatta új, mobil fesztiválautomatáját a budapesti Telekom Vivicittá futóversenyen. Az eszköz lehetővé teszi PET-palackok, alumíniumdobozok és üvegek visszaváltását rendezvényeken, elősegítve azok újrahasznosítását. Az automata a Returmatic fejlesztése, és 2000-3000 darab palackot/dobozt, valamint 1500 üveget tud tárolni. A tárolók könnyen cserélhetők, így folyamatosan működtethető.
A visszaváltás során az összeg:
-
átutalható bankszámlára,
-
felajánlható jótékony célra,
-
vagy papírutalvány formájában levásárolható a rendezvény vendéglátóhelyein (a szervezők döntése alapján).
A rendszer iránt már most nagy az érdeklődés, több fesztivál is jelezte csatlakozási szándékát. A MOHU célja, hogy minél több helyszínen biztosítsák a visszaváltást, ezzel is hozzájárulva a körforgásos gazdasághoz. 2024 júliusa óta már 1,5 milliárd palackot váltottak vissza Magyarországon.