A Nápoly és Caserta közötti térségben több mint ezer négyzetkilométer területet kell megtisztítania a földalatti elásott mérgező ipari hulladéktól az olasz államnak, a szennyezés az Emberi Jogok Európai Bíróságának véleménye szerint ugyanis több mint közel hárommillió lakos egészségét veszélyezti. Itália két év határidőt kapott a területet érintő szennyezés mértékének pontos felmérésére, a szükséges egészségügyi és környezetvédelmi intézkedések kidolgozására, valamint az ott élők nyilvános tájékoztatására azzal kapcsolatban, hogy a hatóságok mit fognak tenni védelmükben. A nyolcvanas évektől kezdve elterjedt gyakorlatnak számított, hogy a helyi maffia, a Camorra Olaszország más részeiből és külföldről oda szállította a mérgező, máshol költséges feldolgozást igénylő ipari hulladékot.
