Már csak a MOHU szerződéses partere veszi át az országban kihelyezett kupakgyűjtő fémszívek tartalmát, írta meg a hét végén a Világgazdaság – ráadásul magukat a kupakokat is egyre nehezebb elválasztani a palackokól az uniós előírások miatt. A Délmagyar összeállítása szerint az elmúlt években utcákra került kupakgyűjtő fémszívek ennek ellenére az utcákon maradtak, noha a makói Hagymatikum közelében kihelyezett kupakgyűjtő, ami mindössze egyetlen hónap alatt megtelt, egy év alatt 93 ezer 600 forintot gyűjtött össze.