A Black Friday egyre inkább az impulzív, felesleges költekezés szimbólumává válik, amely időnyomással és mesterséges akciókkal ösztönzi a vásárlókat. A Jófogás szerint azonban a tudatos vásárlás nem lemondásról, hanem új szemléletről szól – ezt hangsúlyozza idei őszi zöld kampányuk, amely a fenntartható, körforgásos gazdaság fontosságára hívja fel a figyelmet. A Black Friday-hez kapcsolódó túlfogyasztás jelentős környezeti terheket okoz: a vásárolt termékek akár 80%-a hulladékként végzi, és 2023-ban az időszak alatt 194%-kal nőtt a levegő szennyezettsége Európában. A Jófogás arra buzdít, hogy a kedvezmények helyett a tudatosságot válasszuk: adjunk új életet használt tárgyainknak, vagy épp ne vásároljunk semmit, ha nincs valódi szükségünk rá – összhangban a nemzetközi „Ne vegyél semmit” nap mozgalom szellemiségével.