Déri Tibor, a DK fővárosi képviselője a Fővárosi Közgyűlés előtt tartott sajtótájékoztatón jelezte: a Demokratikus Koalíció arra kéri a közgyűlést, hogy hívja fel a MOL-MOHU figyelmét a hulladékvisszaváltás működési problémáira. Keszthelyi Dorottya szerint a visszaváltó pontok üzemeltetése akadozik, a palackok elszállítása nem megfelelő, ami higiéniai gondokat okoz. Emellett a hatósági árassá tett hulladékszállítás miatt a fővárosi intézmények és cégek jelentős többletköltségekkel szembesülnek. A DK szerint szükség van a szolgáltatások javítására Budapest érdekében.