Jó egy éve a tejre, a tejes italokra és a tejtermékekre is vonatkozik a kötelező betétdíj Németországban. Ami környezetvédelmi előrelépésnek indult, egyre inkább problémává válik a PET újrahasznosító ipar számára. Legfőképpen a polisztirol miatt a begyűjtött PET-palackok minősége, ezzel együtt az újrahasznosítás hatékonysága is drámaian csökken. A problémát az okozza, hogy a PET italos palackok mellé egyre gyakrabban kerülnek más műanyagból készült csomagolóanyagok a betétdíjas anyagáramban. Különösen a PS-ből (polisztirol) készült vagy nem megfelelő címkével ellátott csomagolások bizonyulnak valódi zavaró tényezőnek. Ezeket az anyagokat nehéz elválasztani a PET-től és így jelentősen rontják az újrahasznosított anyag minőségét. További, izgalmas részletek a Don’t waste it ma reggeli kiadásában.