A bama.hu beszámolója szerint több pécsi ügyfél szembesült azzal, hogy korábbi, néhány ezer forintos elmaradásukat a DHK Hátralékkezelő Zrt.-hez került behajtásra. Az esetek egy része egy évnél is régebbi csekkbefizetések elmaradásából eredhetett, amelyeket azóta az ügyfelek ugyan rendezték, a tartozás átadásáról azonban sokan nem kaptak tértivevényes értesítést. Társaságunk a bama.hu megkeresésére közölte, hogy az eljárás a MOHU MOL Hulladékgazdálkodási Zrt. hatáskörébe tartozik. A DHK tájékoztatása szerint az ügyfelek jelenleg az ő számlájukra fizethetik be a tartozásokat, kamat- és ügyvédi díj felszámítása nélkül. A bama.hu azt javasolja az ügyfeleknek, hogy keressék fel a Dél-Kom ügyfélszolgálatát, akár személyesen, akár telefonon, és ellenőrizzék, van-e elmaradásuk, mivel a hivatalos értesítések hiánya miatt előfordulhat, hogy sokan nincsenek tisztában a folyamat állásával.