Sokan tévesen azt gondolják, hogy minden műanyag hulladék mehet a szelektív kukába, pedig ez nem igaz. Budapesten ugyan már tíz éve működik a szelektív hulladékgyűjtés, mégis sokan nincsenek tisztában a pontos szabályokkal.
Nem újrahasznosítható, tehát nem dobható szelektívbe:
-
Folpack, celofán
-
Étkezési olajos, savas vagy lúgos anyagokat tartalmazó flakonok
-
Használt pelenkák, egészségügyi betétek
-
Benzineskannák
-
Fémgőzölt műanyagok (pl. csillogó, fényvisszaverő felületű csomagolások)
-
Festékesdobozok
-
Elektronikai eszközök
Ezek az anyagok vagy szennyezettek, vagy technikailag nem újrahasznosíthatók, és akadályozzák a hatékony hulladékkezelést. Érdemes tehát tájékozódni, mit hová lehet dobni, hogy a szelektív gyűjtés valóban hatékony legyen.