A zöldhulladék gyűjtésére szolgáló zsákok az új esztendőben 100 helyett 150 forintba kerülnek – írja a siofok.hu. Lényeges változás az is, hogy idén már nem osztanak sárga és kék zsákot a szelektív hulladék gyűjtésére – 240 literes edényzet váltja a zsákokat. A bejelentés kapcsán a HírBalaton emlékeztet: az elmúlt év utolsó munkanapján a Siókom megkötötte ez évre szóló szolgáltatási szerződését a régiókoordinátor kaposvári céggel (ez az a cég, amelyik az év első napján majdnem átvette a hulladékgyűjtést Nagykanizsán, de végül demonstrációk és egyeztető tárgyalások után egyelőre visszakoztak – jegyzi meg a siofok.hu). Kerekes Roland és Jámbor Tímea, a Siókom két ügyvezetje a HírBalatont arról tájékoztatta, hogy az előző évhez képest alacsonyabb összeget fizet nekik a hulladék elszállításáért a Mohu, ezért több költségcsökkentő változást is meg kellett lépniük.