A Magyar Telekom kutatása szerint Magyarországon 2,7 millió használaton kívüli mobiltelefon található a háztartásokban, amelyeket legtöbben tartalékként őriznek, vagy nem tudják, hogyan lehetne újrahasznosítani. A felújított telefonok vásárlása egyre népszerűbb: a magyarok 41%-a nyitott erre, míg Európában már 30% vásárolt ilyen készüléket. A Telekom különböző megoldásokat kínál a mobiltelefonok körforgására, beleértve a régi készülékek újrahasznosítását, a használható telefonok eladását és felújított készülékek értékesítését. Az online értékesített mobilok 10%-a már felújított volt, ami jelentős környezeti megtakarítást eredményezett.