Lassanként állócsillaggá nemesedik a hazai hulladékgazdálkodás egén Wald Kata, aki olvasói leveleket hamisító rovatában (BAMA és Új Dunántúli Napló) időről-időre a teljes vertikum gyökeres átalakítását követeli. Mindig tud újat hozni, ezúttal saját magával vitatkozik. Emígyen:
A kukák fedelének lezárása jelentené a megoldást a varjak ellen, jelent meg az olvasói vélemény “kertvárosi” jeligével a DN sms rovatában. Egyrészt egyetértek a meglátással, de nem hiszek abban, hogy ha a társasházi gyűjtőedényeket mindig zárva tartjuk, akkor a varjak elköltöznek a környékről. Mert ott vannak a közterületeken keletkező hulladék gyűjtésére szolgáló szemetesek, amelyeknek nincs fedele. Így azok akkor is a varjak rendelkezésre állnak, ha a társasházakban lakók közül mindenki lelkiismeretesen lecsukja a saját gyűjtőedény fedelét.
A cikk hosszabb egyébként, de ezúttal a hulladékszállítási cégek nem kerülnek szóba.