Az első tízmillió italcsomagolás visszaváltásának tapasztalatait összegzi tegnapi kiadásában az Index. A cikkben a szerző, Molnár Gergő megírja, hogy a rendszer mögött álló Mohu környezetvédelmi aggályokat tisztázott. Kiderült, hogy miért nem szabad összenyomni az üres dobozokat, hogy mi lesz a többutas palackokkal, valamint hogy mit lehet tenni a DRS-rendszer előtt felhalmozott hulladékkal. Az Economix ugyancsak bő terjedelemben foglalkozik az összenyomás-nem összenyomás kérdésével. Ugyancsak az Indexkörképében a kihívások mellett sikeres átállásról vallottak a szuper- és hipermarketek, diszkontláncok, de a Magyar Sörgyártók Szövetsége is megszólalt.