Lassanként nincs nap, amelyben ne szólna hír a Tiszán levonuló, ismétlődő hulladékhullámokról – így talán a cím sem túlzás. A hét végén újabb másfél tonna hulladéktól tisztították meg a folyó árterét a PET Kupa Egyesület csapattagjai, ezúttal Vásárosnamény közelében – közölte az egyesület az MTI-vel. Az Öko-Drive által szemlézett anyag szerint az összegyűjtött szemét jelentős része PET-palack, de a területen hatvan kilogramm üveget is találtak az önkéntesek. Az újrahasznosítható hulladékot bebálázták, az olajjal, festékkel, vagy más anyaggal szennyezett hulladékok kommunális zsákokba kerültek. A közlemény szerint a 2018-ban kutatási céllal létrehozott, 250 négyzetméteres mintaterületen hat éve több mint háromezer darab hulladékot találtak az önkéntesek; ezek legnagyobb arányban fél literesnél nagyobb űrtartalmú PET-palackok és kisebb méretű polisztirol darabok voltak. Idén a palackokból kevesebb feküdt a kijelölt, Natura 2000-es besorolású, ártéri természetvédelmi területen, igaz, az egyéb kommunális hulladék mennyisége nem csökkent. A Szóljon a Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság tapasztalatait összegzi. Az igazgatóság munkatársai az elmúlt napokban két hajókonténernyi szemetet gyűjtöttek össze a Tisza mentén. A Szol24 azt jelentette, hogy az árhullámok levonulását követően a KÖTIVIZIG vízminőségvédelmi kárelhárítás keretében eddig 913 zsáknyi kommunális hulladékot gyűjtött össze a Tisza folyónál és a Tisza-tónál.