November közepéig 700 millió palackot, üveget és dobozt váltottak vissza Magyarországon az új visszaváltási rendszerben. A visszaváltott palackok, dobozok és üvegek hulladékát újrahasznosítják a Mohu tegnap kiadott közleménye szerint, amelyet a Világgazdaság adott közre elsőként. Jelenleg 4400 helyen lehet visszaváltani, amelyből mintegy 1400 a kézi. A legnépszerűbb mód még mindig a boltban vagy bolthálózatban levásárolható utalvány. Eddig mintegy 30 milliárd forintnyi összeget kaptak így vissza a vásárlók. A visszaváltók körülbelül 15-17%-a választja a bankszámlára utalást – eddig mintegy 5,7 milliárd forintot kértek ebben a formában vissza Magyarországon és több, mint 1,1 millióan töltötték le az ehhez szükséges applikációt – írta meg a Portfolio. A lap azt is tudni véli, hogy a visszaváltható üvegekhez:szuperválogatókat épít a Mohu, mégpedig az országban összesen húszat. A cég
- Fejleszti és bővíti a kukásautó flottákat
- Új kukákat szerez be
- Az országban található 1500 textilkonténer helyett 2026-ban már 6000 lesz, sőt, 1000-et még az idén kihelyez.
A Pénzcentrum megszólaltatta Pethő Zsoltot, a MOHU vezérigazgatóját is, aki a lapnak elmondta:
Sikeresnek tartjuk az elmúlt fél évet. Minden várakozásunkat felülmúlta az, hogy mennyire környezettudatosan és aktívan váltják vissza a palackokat a magyar fogyasztók, jár a taps Magyarországnak! A palackokon túl ez egyben Magyarország egyik legnagyobb szemléletváltása is, mellyel tudatosíthatjuk a jövő generáció számára, hogy a környezetet óvó, a körforgásos gazdaságot támogató hazai hulladékgazdálkodást kell fenntartani. A palackokban érték van és az a helyes, ha ezek nem a kommunális kukába kerülnek, még rosszabb esetben pedig illegális hulladékként végzik az erdőben, hanem bekerülnek a visszaváltási rendszerbe. Mi azt vállaltuk, hogy ezt a rendszert kiépítjük, de a siker egyértelműen a magyar fogyasztóké, akik jól használják az új rendszert.
A témával valamennyi mértékadó hazai lap foglalkozik, a soroltak mellett az Infostart összefoglalója ajánlható még.