A Magyar Nemzeti Kereskedelmi Szövetség főtitkára azt mondta aa Civilhetesnek, hogy problémás a betétdíjak elszámolása a MOHU és a kereskedők között, illetve a kisebb boltokba telepített automaták sokszor nem működnek, aminek típushiba lehet a hátterében. Ezeken kívül több más speciális probléma is van, ezért az MNKSZ arra kéri az Energiaügyi Minisztériumot, hogy egyeztessen a MOHU Mol Hulladékgazdálkodási Zrt.-vel a felmerülő kérdésekről, fennakadásokról. „Hathatós segítségre és mielőbbi beavatkozásra van szükség, mert most gyakorlatilag
minden a kereskedőkön csattan, a vásárlók pedig az üzletekben adnak hangot elégedetlenségüknek. Gyors változtatások kellenének
– jegyezte meg Neubauer Katalin főtitkár. Augusztus elején Ozori Gábor, a MOHU szóvivője is beszélt az InfoRádióban arról, hogy kellenek változtatások a logisztikában. Az Infostart szerint megemlítette, hogy néhány üzletnél a korábban vártnál jóval nagyobb mennyiségben szembesültek visszaváltandó palackokkal, amihez a MOHU is alkalmazkodni fog. Kiemelte: napi több millió visszaváltás történik az új rendszerben.