A 24.hu szerint azt tervezik a vezető élelmiszerboltláncok, hogy ahol csak lehet, kiköltöztetik a visszaváltó automatákat az eladóterekből, de még az üzletek előteréből is A változtatás fő oka, hogy az eddig jellemző belső elhelyezés a forgalmasabb üzletekben nem vált be.: a palackokkal gyakran nagy zsákokkal állnak sorban az emberek, és ez senkinek sem jó, sem a palackot visszaváltóknak, sem a vásárlóknak, de a bolti személyzetnek sem, mert csúcsidőben mindenki zavarja egymást.
Az automaták környékének tisztán tartása sem egyszerű feladat, azzal is nagyon küzdenek az üzletek – írja a írja vasárnapi cikkében a G7, hozzátéve: ha valaki nem vásárolni érkezik az üzletbe, csak palackot visszaváltani, akkor a legtöbb esetben csak a pénztárakon keresztül tud kimenni, a helyzet pedig még macerásabb, ha csak bent szembesül azzal, hogy az automaták épp nem működnek.
Van ilyen célunk, egyelőre a rendszer működtetésével kapcsolatos tapasztalatok értékelése zajlik, utána fogunk döntést hozni arról, hogy mely konkrét helyszíneken fogjuk megvalósítani az automaták áttelepítését
– mondta el a portálnak Maczelka Márk, a Spar kommunikációs vezetője.
A Lidl mind a 209 áruházában megtalálhatók a visszaváltó automaták, különböző elhelyezéssel. A vállalat jelenleg vizsgálja a bejáratnál található gépek áttelepítésének lehetőségét
– közölte a G7-tel Tőzsér Judit, a Lidl kommunikációs vezetője.
A 444 szerint a boltláncok most leginkább azzal küzdenek, hogy az automaták kiköltöztetése általában nagyon lassú, nagyon bürokratikus, bonyolult, de főleg drága folyamat, adott esetben egyenként is milliós tételekről van szó. A KaposvárMost az Országos Kereskedelmi Szövetséget idézi, amely szerint a nagyobb üzletek (akár az áttelepítések idejére is) kötelesek kézi visszaváltást biztosítani. Ugyanez a helyzet, ha az automata meghibásodik, de a boltok ezt ritkán reklámozzák.