Július 1-től nem hozható forgalomba olyan italcsomagolás, ami érintett a DRS-rendszerben (Deposit Return System) és nem tartozik a kivételek közé. Elvileg minden legyártott és érintett italos palacknak tartalmaznia kell a visszaváltási díjat, ám az utolsó pillanatban egy módosítás is történt, a luxusitaloknál nem lesz visszaváltási díj – írja a 24.hu. A témával ugyancsak bővebb terjedelemben foglalkózó Portfólió arra hívja föl a figyelmet, hogy az úgynevezett többutas italcsomagolásoknál, vagyis az újrahasználhatók esetében a termék gyártója határozza meg a díjat. A lap szerkesztői láttak már például 70 forintos visszaváltási díjat is.
Nem kerül a DRS rendszer látókörébe, és nem kell a kötelezettségeket teljesíteni olyan termék esetében, melynek a bekerülési értéke a 25 000 forintot eléri, és a gazdálkodónak nem sikerült üres vagy kiürült palackot regisztrációs céllal beszerezni
– idézi a portál Falcsik István, az RSM vám-, jövedék és termékdíj-tanácsadási üzletágvezetőjének blogbejegyzését.